Rehabilitacja dzieci

Dzieci są specyficznymi pacjentami. Nie potrafią określić co im dolega, gdzie ich boli i z czym mają problem. Podstawą w pracy z maluchami jest ich ciągła obserwacja. Od pierwszych dni życia następują ciągłe zmiany, które powinny następować w odpowiedniej kolejności i w odpowiednim czasie. Pewne odruchy powinny zanikać, a w ich miejscu powinny pojawiać się nowe. Pierwsza wizyta fizjoterapeutyczna jest kluczowa w wyznaczeniu celów terapeutycznych i prawidłowej diagnozie. Jeśli pediatra zauważył nieprawidłowe napięcie mięśniowe, asymetrie ułożeniowe, zaburzenia rozwoju, wady genetyczne lub metaboliczne lub jeśli rodzic widzi nieprawidłowości w rozwoju swojego dziecka powinien skonsultować się z fizjoterapeutą.

Terapia dziecka powinna przebiegać zgodnie z neurofizjologicznym rozwojem. Ważna jest też edukacja rodziców w zakresie opieki nad maluszkiem tak, żeby stymulować jego rozwój na co dzień.

U starszych dzieci częstym problemem są wady postawy. Wczesna diagnostyka i odpowiednio poprowadzona terapia daje szansę skorygowania sylwetki i uniknięcia dalszych problemów zdrowotnych.

 

Zapraszam do kontaktu:

tel.: (+48) 609 987 306,
e-mail: radwan.katarzyna@gmail.com


Depositphotos_24459985_ds